• Кошик порожній!

Як вибрати страхувальну систему

Дата написання статті: 10 Березня 2019

Як вибрати страхувальну систему

Незалежно від того, яким видом скелелазіння ви займаєтеся, вам потрібно подбати про свою страхувальну систему (обв'язка для альпінізму). Крім забезпечення безпеки альпініста, обв'язки мають різний рівень комфорту, регулювання, позиціювання та ваги.

Типи страхувальних систем

Перше, що потрібно враховувати при виборі обв'язки, це тип лазіння, якому ви віддаєте перевагу найбільше. Безсумнівно, будь-яка страхувальна система від поважної компанії повинна забезпечувати вам безпеку, але чи буде така обв'язка зручною для вашого виду активності - це вже окрема історія. Незважаючи на те, що іноді зустрічаються комбіновані та універсальні страхувальні системи, більшість альтанок виготовляються з урахуванням конкретного виду скелелазіння.

Страхувальні системи для скеледромів.

Обв'язка для занять на скеледромі повинна враховувати три моменти: бути зручною, недорогою та довговічною. Не варто гнатися за великим розмаїттям петель та лямок для розвішування спорядження і льодорубів, за технологіями зменшення ваги або за зручністю транспортування. Єдине, на чому ви не захочете заощадити - це лямки з підкладкою зі спіненого матеріалу. Швидше за все, ви будете зриватися досить часто, так як набагато простіше робити це в безпечному приміщенні, ніж на скелях.

Хорошим прикладом страхувальної системи для скеледромів є Black Diamond Momentum.

Купити страхувальну систему Black Diamond Momentum

Це досить проста за своєю конструкцією обв'язка, але вона має пару цікавих функцій, таких як Dual Core Construction - дві тонкі смуги високоміцної стропи по краях поясного ременя та пенообразний матеріал з високими дихаючими властивостями, що забезпечують комфорт і вентиляцію. Система TrakFit з широким діапазоном регулювання, який дозволяє просто і надійно підігнати обв'язку під потрібний розмір.

Є чотири петлі для кріплення спорядження, виконані методом пресування для легкого налаштування. Momentum досить зручна і універсальна, щоб її можна було використовувати і на скеледромі, і для спортивного або традиційного скелелазіння.

Ще одним плюсом Momentum є її доступна ціна.

Альтанки для Спортивного скелелазіння.

Якщо ви захоплюєтеся саме цим типом скелелазіння, вам підійде легка страхувальна система, яка відмінно сидить на вашому тілі і повторює всі його рухи. Зверніть увагу на мінімалістичні моделі, які роблять акцент саме на комфорті скелелазіння, а не на комфорті самої підвіски. Вам, як і в попередньому випадку з обв'язками для скеледромів, не потрібно гнатися за великою кількістю та різноманітністю петель для спорядження, тому що його у вас не багато.

Обв’язка Black Diamond Solution відмінно підходить для спортивного скелелазіння.

Купити Страхувальну систему Black Diamond Solution

Ця модель дебютувала всього кілька років тому, але з тих пір ми бачимо її на скелелазах все частіше та частіше. Її успіх легко пояснити. По суті, це спрощений аналог топової моделі цього бренду Black Diamond Chaos. Конструкція Solution складається з трьох окремих низькопрофільних лямок - Fusion Comfort Construction, які рухаються разом з вашим тілом, забезпечуючи комфорт і правильний розподіл. Відмінний результат був досягнутий за невисоку ціну - і скелелази відразу ж оцінили це.

Які недоліки цієї обв'язки? Фіксовані петлі для ніг, які не піддаються регулюванню. Немає точок кріплення льодоруба. Петлі для спорядження також не дуже великі. З плюсів - петлі для ніг і поясний ремінь широкі для підтримки і комфорту, матеріал швидко сохне і є дихаючим. Незважаючи на недоліки, Black Diamond Solution - один з кращих варіантів альтанки для спортивного скелелазіння за доступною ціною.

Страхувальні системи для Традиційного скелелазіння.

Традиційне скелелазіння часто включає в себе мультіпітчі, і саме через значну варіативність завдань, які ставить перед собою скелелаз в цьому виді, до традиційної страхувальної системі ми будемо пред'являти вже значно більше вимог. По-перше, вона повинна бути виготовлена з міцнішого матеріалу. По-друге, вона повинна бути дуже зручна для підвісних або полупідвісних страхувань. Це означає широкий поясний ремінь і петлі для ніг, або добре виконану конструкцію з розділеними лямками. І переконайтеся, що у вашій обв'язки для традиційного скелелазіння є як мінімум чотири великі петлі для спорядження.

Хорошим варіантом страхувальної системи для цих цілей буде Black Diamond Chaos.

Купити Страхувальну систему Black Diamond Chaos

Це топова модель відомого американського бренду Black Diamond. Практично ідеальний розподіл навантаження. І ця альтанка дуже довговічна.

Застосування в конструкції системи технології Kinetic Core Constraction, яка використовує тонкий шар матеріалу Vectran замість традиційної стропи, дозволило знизити її вагу і рівномірно розподілити навантаження по всій площі пояса та ножних обхватів.

Чотири литі під тиском розважувальній петлі утримують весь спектр необхідного спорядження: дві передні петлі виконані в більшому розмірі для зручного використання.

Поясний ремінь та ножні обхвати мають стійке до стирання зовнішнє покриття і м'яке покриття з дихаючої сітки зсередини. Регульовані еластичні стропи ззаду. Є буксировочная петля, яка витримує навантаження 12 kN.

Обв’язки для Big Wall.

Вам знадобиться обв'язка, в якій ви зможете провести чимало часу. Такі страхувальні системи досить важкі, виготовляються із застосуванням безлічі сучасних технологій і володіють значною кількістю додаткових функцій. Вони дуже зручні для довгих підвісних страхувальних конструкцій, оснащені великою кількістю петель, забезпечені несучої петлею і часто мають подвійні петлі страхування. Якщо ви збираєтеся провести весь день в підвісці, всі ці деталі потрібно враховувати.

Для Big Wall ми рекомендуємо звернути вашу увагу на страхувальну систему Black Diamond Big Gun.

Купити Страхувальну систему Black Diamond Big Gun

Ця модель оснащена більш широким та м'яким поясним ременем і петлями для ніг, ніж у стандартного альпіністського спорядження. Сім регульованих розвантажувальних петель дозволяють розвісити достатню кількість вашого спорядження. Дві страхувальні петлі дуже надійні, а знімні петлі для ніг дозволять вам комфортно спати з одягненою обв'зкою. Є буксировочна петля, яка витримує навантаження 12 kN.

Незважаючи на значні габарити, Black Diamond Big Gun відмінно облягає тіло, добре дихає і надає свободу рухів. І є дуже хорошим вибором для Big Wall. Проте, ця модель не дуже підходить для спортивного скелелазіння.

Страхувальні системи для Альпійського скелелазіння.

По суті, це проходження досить тривалих маршрутів-мультіпітчів. Тут вам знадобляться всі кращі характеристики страхувальних систем: довговічність, великі петлі для спорядження, зручність, комфорт та низька вага. Не зайвими будуть і регульовані петлі для ніг. А так як альпійське скелелазіння часто має на увазі проходження льодових ділянок або змішане скелелазіння, подбайте про те, що б ваша обв'язка була оснащена кріпленнями для льодоруба.

Надійним варіантом страхувальної системи для альпійського скелелазіння є обв'язка Black Diamond Technician.

Купити Страхувальну систему Black Diamond Technician

Це відмінна пропозиція від Black Diamond для альпіністів, які турбуються про вагу свого спорядження і при цьому хочуть використовувати обв'язку в усі пори року. Конструкція зі спіненого матеріалу і роздільних лямок з регульованими петлями для ніг. Оснащена чотирма петлями для кріплення спорядження. Є додаткова задня петля. Чотири слоти Ice Clipper. Всі петлі і слоти розташовані таким чином, що б закріплене в них спорядження не могло пошкодити одяг альпініста.

Безумовно, це повноцінна універсальна модель за цілком прийнятною ціною.

Обв’язки для Альпінізму.

Ваша страхувальна система для альпінізму повинна бути більш зручною для ходьби, ніж для лазіння. Вона повинна легко та швидко зніматися і вдягатися (особливо з високогірними черевиками і кішками). А так як альпінізм - це такий виснажливий вид спорту, де кожен грам має значення, ви захочете, щоб ваша підвіска була максимально легкою. І, завдяки своєму відносному мінімалізму, альтанки для альпінізму не повинні коштувати дорожче, ніж інші типи страхувальних систем.

Як вибрати страхувальну систему

Купити страхувальну систему

Тепер, коли ми розглянули Типи альтанок, можна поговорити про їх Конструкції.

У міру розвитку скелелазіння, цей прогрес торкнувся і страхувальних систем. Півстоліття тому, коли альпіністські маршрути були досить простими, обв'язки були скоріше додатковим спорядженням, ніж основним. Їх не розробляли з урахуванням комфорту.

Але в міру того як популярність спортивного скелелазіння росла, а маршрути ставали все більш складними, сучасне скелелазіння стало висувати більше вимог до обв'язок і вони стали вже основним спорядженням. Лямки обзавелися спіненим матеріалом, пояса і петлі для ніг стали ширшими та комфортними. Нові технології за останні кілька років дозволили створювати страхувальні системи, здатні забезпечувати чудовий комфорт і розподіл навантаження і при цьому не бути важкими.

Спінені матеріали.

Більшість сучасних обв'язок забезпечують відмінний комфорт, а також розподіляє навантаження при підвішуванні. Піна м'яка та ефективна, але і у неї є кілька недоліків.

По-перше, піна об'ємна і не дуже легка. До того ж, це далеко не самий дихаючий матеріал. Проте, виробники страхувальних систем знайшли тут кілька обхідних шляхів. Іноді використовується сітка для додаткової вентиляції, або піна може перфорована великою кількістю маленьких отворів.

Крім повітропроникності, піна з часом зношується, і ваша обв'язка може втратити свою м'якість і комфорт. По мірі руйнування піни конструкція обв'язки створює додаткові точки тиску і це стає вже помітно некомфортним, хоча з самої функцією забезпечення безпеки обв'язка все ще продовжує справлятися. Для вирішення цієї проблеми багато виробників використовують технологію роздільної лямки, коли навантаження розподіляється рівномірно, тим самим серйозно продовжуючи термін її служби. Крім цього, все частіше звичайну піну стали замінювати більш інноваційними матеріалами на подобу Spectra, Vectran та нейлону. Такі конструкції легше, більш надійні, повітропроникні і, можливо, більш зручні, ніж класика. Але і вартість їх значно відрізняється.

Купити Страхувальну систему Climbing Technology Anthea Lady

Зображення страхувальної системи Climbing Technology Anthea Lady

Петлі для спорядження.

Петлі на поясному ремені - це маленькі пластикові кільця, які розміщені уздовж поясу. Саме на них ви можете розвісити своє страхувальне спорядження. Є правило - чим більше технічно складним передбачається лазіння, тим більше петель спорядження вам знадобиться. Якщо ви займаєтеся в основному на скеледромі або спортивним скелелазінням, вам може знадобитися тільки дві петлі. Якщо ви займаєтеся традиційним або альпійським скелелазінням, вам знадобиться чотири петлі і більше.

Страхувальна петля.

Страхувальна петля досить проста: це надміцне кільце, яке з'єднує поясну петлю і петлі для ніг. Якщо ви шукаєте легку спортивну систему або обв'язку для альпійського скелелазіння, вам підійде вузька страхувальна петля. Для традиційного скелелазіння або для Big Wall потрібна більш товста петля або навіть подвійні страхувальні петлі. І найголовніше, не забувайте регулярно перевіряти страхувальну петлю на предмет зносу.

Купити Страхувальну систему Climbing Technology On-Sight

Зображення страхувальної системи Climbing Technology On-Sight

Розмір і регулювання.

Правильно підібрати розмір вашої страхувальної системи дуже важливо. Визначення розмірів включає в себе кілька параметрів (обсяг талії, розмір ножних петель, іноді зріст).

Майте на увазі, що для забезпечення безпеки не потрібно, що б ремені обв'язки дуже щільно прилягали до вашого тіла. Між тілом та поясним ременем або петлями для ніг повинні легко проходити два пальці. Деякі з страхувальних систем випускаються з невеликими пряжками для додаткового регулювання. Вони повинні бути затиснуті досить щільно, щоб петлі ваших ніг щільно фіксувалися, але не настільки сильно, щоб обмежувати ваші рухи.

Жіночі страхувальні системи.

Згадуючи розміри обв’язок, варто відзначити, що більшість моделей зроблені як для чоловіків, так і для жінок. Хоча, зустрічаються окремо "чоловічі" або "жіночі" версії. Проте, тіла бувають різних форм і розмірів, і для альпініста чоловічої статі цілком природно носити «жіночі» альтанки або навпаки.

Купить Страховочную систему Climbing Technology Axess QR

Зображення страхувальної системи Climbing Technology Axess QR

Вага страхувальної системи.

Оскільки легке спорядження часто має за мету підвищену продуктивність, вибір ваги, а точніше - співвідношення ваги і надійності, є великою проблемою для багатьох альпіністів. Спортивні скелелази воліють не тільки до легкої, але і зручної низькопрофільній системі, адже вони не хочуть обмежувати свої рухи. Те ж саме стосується і альпіністів, які розставляють великий акцент на зниження ваги і міцність. Як правило, чим довше ви будете перебувати в обв'язці, тим більше вам буде хотітися, що б вона була легше.

Але вага має значення не для всіх скелелазів. Так, якщо ви працюєте на скеледромі або не плануєте проводити багато часу на скелі, ви можете в значній мірі ігнорувати вагові характеристики. У таких випадках, для вас важливіше буде загальний комфорт, ніж зменшення декількох десятків грам навколо вашої талії.

Купити Страхувальну систему Climbing Technology Work TEC

Зображення страхувальної системы Climbing Technology Work TEC

Довговічність та догляд за вашою страхувальною системою.

У скелелазінні дуже мало речей, на які ми покладаємося на всі 100%. Інтуїтивно ми завжди намагаємося убезпечити себе додатково. Але, тим не менш, ми завжди покладаємося лише на одну обв'язку. Саме з цієї причини дуже важливо переконатися, що наша страхувальна система завжди знаходиться в робочому стані. Як можна частіше робіть її огляд на предмет зносу, приділяючи особливу увагу страхувальній петлі. Дотримуйтесь інструкцій виробника по догляду, обслуговуванню та зберіганню. І відмовтеся від подальшого використання обв'язки відразу, як тільки у вас виникли найменші підозри на те, що вона вже може вас підвести.

Комфорт обв’язки.

Ваш комфорт при використанні страхувальної системи залежить від багатьох деталей. До них відносяться ширина пояса на талії і петлях для ніг, хороша піна або технологія роздільних лямок, повітропроникні матеріали та хороша підгонка системи. Завжди враховуйте, що в міру зниження ваги лямки, поясні ремені і петлі для ніг стають тоншими, і комфорт зменшується.

Як вибрати страхувальну систему

Купити Обв’язку для альпінізму

 

Дата написання статті 10 Березня 2019

 

Підписавшись на нашу сторінку у Facebook, ви зможете безпосередньо задати питання нашим консультантам, які часто ходять в походи, запитати поради у інших користувачів та поділитися своїм власним досвідом. Спілкуйтеся та подорожуйте більше :-)

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]