• Кошик порожній!

Як вибрати самонадувний туристичний килимок

Дата написання статті: 17 Серпня 2018

Як вибрати самонадувний туристичний килимок

Я навмисно вирішив написати статтю саме про туристичні самонадувні килимки, практично оминаючи тему звичайних пенопропіленових аналогів, тому що з ними складнощів вибору не виникає через їх простоту та одноманітність. Саме самонадувні килимки заслуговують на окрему увагу через різноманіття їх форм та моделей. Та й технології, що використовуються тим чи іншим виробником теж цікаві.

Отже, основними функціями таких килимків є амортизація та ізоляція. Це важливо розуміти, що б спростити вибір самонадувних килимків.

По суті, такі килимки «працюють» за аналогією зі спальним мішком або одягом. Вони захоплюють та утримують шар повітря між вашим тілом і джерелом холодного повітря (у випадку з килимками, це поверхня землі). Ваше тіло постійно зігріває цей шар повітря і він стає свого роду ізолюючим бар'єром.

Вибір самонадувного туристичного килимка

Якщо на землю покласти спальник без самонадувного килимка, шар повітря буде мінімальним і прогрівати, по суті, буде нічого. Таким чином, килимок виступає буфером між землею та спальником, даючи можливість останньому «працювати» так, як це задумано виробником.

Купити Самонадувний килимок

Як і у всьому туристичному спорядженні, для килимків існує правило балансу, засноване на вазі самого килимка. Мінімалісти змушені йти на поступки між теплоізоляцією та вагою. На щастя, питання про правильне збереження балансу вирішене, але найчастіше це рішення несе за собою додаткову вартість.

Як користуватися самонадувним килимком?

Принцип дії самонадувних килимів досить простий. Ви відкриваєте клапан і килимок самостійно набирає необхідне йому повітря, позбавляючи вас від необхідності робити це самостійно. Повітря заповнює спеціальні камери і килимок розширюється. Як правило, килимок самостійно набирає близько 70% повітря від свого об'єму. Цього, в принципі, досить для того що б килимок почав виконувати свою функцію.

Вибір самонадувного туристичного килимка

З плюсів самонадувних килимків зазначу зручність в експлуатації, компактність, прекрасну ізоляцію та регульовану твердість і пружність. Та й взагалі - це комфорт. Переночувавши хоча б одну ніч на самонадувному килимку, ви вже назавжди відмовитеся від звичайного «каремата».

З мінусів - це, однозначно, вага. Навіть найдешевший звичайний пенопропіленовий килимок буде легше самонадувного. Так само, зазначу і ціну. У пенопропіленових вона значно нижче. Ну і ще, завжди є ризик проколу або деформації. Правда, ремонт самонадувного килимка в польових умовах завжди дуже простий і безпечний. Більш того, більшість моделей самонадувних килимків вже поставляються в комплекті з ремонтним набором.

Кілька порад щодо вибору килимків згідно їх габаритів.

Довжина

При виборі довжини килимка, звертайте увагу на те, що ваші плечі та стегна повинні бути повністю розміщені на поверхні килимка. Ця порада стосується в першу чергу мінімалістів, які звертають свою увагу на скорочені моделі. Стандартна ж довжина килимків вар'юється в межах 180 см, що не сильно суперечить нашим розумінням про поверхні, на якій ми повинні лежати.

Характерним прикладом таких килимків може служити Therm-A-Rest Trail Lite, при його довжині в 183 см.

Купити килимок самонадувний Therm-A-Rest Trail Lite

Для людей, що мають більш високий зріст, раджу звернути увагу на Kelty Galactic, довжина якого становить вже 198 см. Але, як я вже писав, килимки розрізняються між собою швидше за висотою та шириною. Різниця в довжині не суттєва.

Купити самонадувний килимок Kelty Galactic

Ширина

В цілому, килимки пропонують стандартну ширину в районі 51 - 53 см. Повірте, півметра цілком достатньо, щоб почуватися комфортно. Таку стандартну ширину в 51 см надає Therm-A-Rest NeoAir Venture.

Купити самонадувний килимок Therm-A-Rest NeoAir Venture

Висота

Цей параметр не відповідає за теплоізоляцію, як може здатися спочатку. Адже ті ж килимки, призначені для професійного туризму, не мають великою висоту. Швидше, цей параметр відповідає за пружність та збільшення комфорту. Так, скажімо, самонадувний килимок Therm-A-Rest NeoAir Trekker має висоту в 6.4 см.

Купити самонадувний килимок Therm-A-Rest NeoAir Trekker

А ось килимок з ультралегкі серії, що користується популярністю у професіоналів Kelty Cosmic Mummy має висоту всього 2.5 см.

Купити самонадувний килимок Kelty Cosmic Mummy

Ще раз загострю вашу увагу - висота килимка не відповідає за ступінь та якість термоізоляції. Вона відповідає тільки за пружність та комфорт.

Вага

Средний вес коврика напрямую зависит от его высоты. Так, скажем, коврики высотой до 3 см весят порядка 800 г. Более толстые коврики весят уже от 1500 г.

Середня вага килимка безпосередньо залежить від його висоти. Так, скажімо, килимки висотою до 3 см важать близько 800 грамів. Більш товсті килимки важать вже від 1500 грамів.

Найчастіше, виробник може зменшити вагу килимка за рахунок використання новітніх технологій. У розділах самонадувних килимків Ультралегкі та Полегшені ви можете знайти моделі вагою по 680 - 700 грамів.  Вага килимка ні в якому образі не впливає на його термоізоляційні якості. Хорошим прикладом такого полегшеного килимка є Therm-A-Rest ProLite Plus, вага якого складає всього 650 грам при загальній товщині 3.8 см.

Купити самонадувний килимок Therm-A-Rest ProLite Plus

Крім вищевказаних параметрів, деякі моделі килимків мають шорстку, а то і зовсім плюшеву поверхню. Яскравим прикладом такого килимка є Therm-A-Rest BaseCamp з шорстким плюшевим покриттям. Ефект такого покриття, гадаю, зрозумілий - він покликаний запобігти ковзанню вашого тіла по килимку, і ковзання самого килимка всередині намету. Такі технології є, скоріше, бонусом і впливають на складові загального комфорту, але не є прямою необхідністю.

Купити самонадувний килимок Therm-A-Rest

Ще декілька порад:

1. При виборі килимка зі збільшеною висотою (4-5 см) пам'ятайте, що він буде досить громіздким. Я б радив звертати увагу на такі килимки, якщо ви подорожуєте машиною і не приділяєте особливу увагу обсягом взятих з собою речей. Стандартна висота для трекінгових килимків становить 2,5-3 см.

2. Іноді, особливо, після того як килимок пролежав довгий час без застосування, для його автонаполнення потрібно повторити процедуру з відкриттям повітрозабірного клапана.

3. Ремнтний комплект для килимка завжди повинен бути з собою, тому що ми розуміємо - на природі можуть вийти з ладу навіть значно міцніші речі.

4. Явних протипоказань щодо дій ультрафіолету немає. Але я, все ж, порекомендував розміщати самонадувні килимки в тіні. Розширене нагріте повітря створює надмірний тиск на стінки килимка.

Вибір самонадувного туристичного килимка

Дата написання статті 17 Серпня 2018

Купити Самонадувний килимок

Підписавшись на нашу сторінку в Facebook, ви зможете безпосередньо задати питання нашим консультантам, які часто ходять в походи, запитати поради у інших користувачів та поділитися своїм власним досвідом. Спілкуйтеся та подорожуйте більше!

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]